Lamdex Extra kontakt rovarölő 50 gr
Lamdex Extra kontakt rovarölő 50 gr
Csak győri bolti átvétellel
Kontakt rovarölő, széles hatásspektrumú, zöldség, gyümölcs, szőlő, és szántóföldi kultúrákban.
Vízben oldható granulátum (WG), azonos a korábbi Karate 2,5 WG-vel.
Hatóanyaga: lambda-cihalotrin 25g/kg 2,5% (m/m)
Előnyei
- Kijuttatása nem függ az időjárási körülményektől
- Széles hatásspektrumú, szívó-és rágó kártevők ellen egyaránt hatékony
Adagolása
- 5g szer (1 tasak) 10l permetléhez.
- Káposztafélékhez tapadásfokozó szer (Nonit, Keratív) hozzáadását javasoljuk a hatás fokozása érdekében.
Felhasználása
Almatermésűekben (alma, körte, birs, naspolya): sodrómolyok ellen a védekezést az áttelelő lárvák ellen kell végrehajtani. Almamoly és aknázó molyok ellen szintén a tömeges lárvakelés idején kell megkezdeni a védekezést. A levéltetvek ellen a kezelés a kártevő megjelenésekor, a kis kolóniák kialakulása előtt kell elvégezni.
Csonthéjasokban (őszibarack, kajszi, szilva, csersznye, meggy): a gyümölcsmolyok (keleti gyümölcsmoly, barackmoly, szilvamoly) ellen a fiatal, kelő lárvákkal szemben kell védekezni. Elhúzódó rajzásnál 2 kezelés indokolt 8-14 napos időközzel. A levéltetvek ellen a védekezést a kártevők megjelenésekor, a kis kolóniák kialakulása előtt kell elkezdeni.
Szőlőben: szőlőmolyok ellen a védekezést, a tömeges lárvakelés idején kell megkezdeni. Elhúzódó rajzás esetén 10-14 napos időközökkel, nemzedékenként két kezelés szükséges.
Fekete bodzában: amerikai fehér szövőlepke ellen a permetezést a fiatal (L1-L2 fejlődési állapotú) lárvák ellen célszerű időzíteni. Hosszabb idejű rajzás esetén a kezelés ismétlése indokolt. Levéltetvek ellen a védekezést azok megjelenését követően, a telepek kialakulása előtt célszerű megkezdeni.
Burgonyában: levéltetvek ellen az első kolóniák megjelenésekor indokolt védekezni.
Káposztafélékben, paprikában, paradicsomban és uborkában: a bagolylepkék hernyói ellen az L1-L2 fejlődési stádiumú lárvák ellen kell védekezni. A levéltetvek ellen a permetezést a tömeges felszaporodás előtt, az élelmezés-egészségügyi várakozási idő figyelembevételével szükséges végrehajtani. A levéltetvek ellen az alacsonyabb, a hernyókártevőkkel szemben a magasabb dózis alkalmazása javasolt. Káposztapoloska ellen a kártevők növényen való megjelenése után kell védekezni. Káposztában a permetléhez tapadásfokozó szer hozzáadása indokolt.
Cukorrépában a bolhák és barkók betelepedése idején, az első kártételek észlelésekor célszerű kijuttatni a készítményt. A bagolylepkék lárvái ellen a permetezést a lárvakelés időszakára időzítve ajánlott elvégezni.
Lucernában: a permetezést a lomb- és magkártevők táblára történő betelepedése idején, a kártevők egyedszámának folyamatos megfigyelése alapján kell végezni.
Káposztarepcében és fehér mustárban: a permetezést repcebolha, repce-fénybogár, repceszár- és repcebecő-ormányosbogarak táblára történő betelepedése idején a kártevők egyedszámának folyamatos megfigyelése alapján kell elvégezni. Virágzó repcében a szer csak méhkímélő technológiával juttatható ki.
Kalászos kultúrákban: a vetésfehérítő bogarak elleni permetezést a bogarak betelepedése, ill. a lárvák tömeges kelése idején kell elvégezni. A gabonapoloskák elleni védekezés szükségességéről a kártevő egyedszáma alapján lehet dönteni. Ha az egyedszám eléri a négyzetméterenkénti kettőt, akkor indokolt a védekezés végrehajtása.
Kukoricában: a kukoricamoly és a bagolylepkék rajzását alapul véve a fiatal lárvák megjelenésekor célszerű kijuttatni a készítményt. A kukoricabogár elleni védekezést a tömeges rajzás idejére, a bogarak tojásrakása előtti időre kell időzíteni. A szer csak méhkímélő technológiával juttatható ki.
Napraforgóban: a károsító levéltetvek ellen az első kolóniák megjelenésekor indokolt védekezni. A bagolylepkék ellen a fiatal lárvák megjelenésekor célszerű kijuttatni a készítményt. Virágzó napraforgóban a szer csak méhkímélő technológiával juttatható ki.
Technikai adatok
- almatermésűek, csonthéjasok, szőlő, paradicsom, uborka, káposztafélék, csemegekukorica – 3 nap
- paprika – 5 nap
- burgonya, cukorrépa, fekete bodza, kukorica (takarmány, vetőmag) – 14 nap
- repce, mustár, kalászosok, napraforgó, lucerna – 28 nap
Méhekre mérsékelten veszélyes, ezért virágzó kultúrákban, méhek, mézharmat,vagy virágzó gyomnövények közelébena szert méhkíélő technológiával juttassa ki!
Mi a méhkímélő technológia? A méhkímélő technológia azt jelenti, hogy a kezelést csak a méhek repülési időszakának befejezését követően, legkorábban a csillagászati naplemente előtt egy órával kezdhető meg. A kezelést 23 óráig be kell fejezni, illetve 23 órától a következő nap alkonyatáig szüneteltetni kell.
Vízi szervezetekre kimondottan veszélyes!
Készletinformáció
Vélemények
Én is értékelek »